Modele weryfikacji hipotez statystycznych

Hipoteza zerowa (H0) – jest à hipoteza poddana procedurze weryfikacyjnej, w której zakładamy, że różnica między analizowanymi parametrami lub rozkładami wynosi Zero. Przykładowo wnioskując o parametrach hipotezę zerową zapiszemy jako: do Tak postawionej te zerowej formuujemy hipotezę alternatywną. Hipoteza alternatywna mówi, że różnica Jednak jest. Poziom Szczęścia różni się w zależności OD Tego, Czy dużą porcję lodów zjemy Czy nie. Możemy ją sformułować na Trzy różne sposoby: statystyczna hipoteza à stwierdzenie ce rozkładu populacji. Może wprowadza Albo jej postaci funkcyjnej (czyli jaki rozkład ma populacja statystyczna-najczę sprawdzanym jest rozkład normalny) Albo wartości parametrów (najczę średniej arytmetycznej). Hipoteza zerowa à w tumulszczeniu Taka, która mówi, że nie ma żadnej różnicy. Czyli (Biorąc Pod uwagę jeden z powyższych przykładów) możemy powiedzieć, że Przed zjedzeniem dużej porcji lodów Jesteśmy Tak samo szczęśliwi Jak po zjedzeniu Tego deseru. Nie ma żadnej różnicy w poziomie naszego poczucia Szczęścia, Lody nie wpływają na nastr,. Wyobraźmy sobie PANA x oskarżonego o kradzież diamentu Pani Y. Pan x sprawie Przed Sądem. Hipotezą zerową w tym oynatıcı jest niewinność PANA X.

zakładamy, że Pan X wcale tych diamentów nie ukradł, że zrobiła à sprzątaczka, kucharka Albo Pani Y schowała je w innej szufladzie i zupełnie o tym zapomniała. Hipoteza alternatywna, to Oczywiście wina PANA X. Skoro nie jest niewinny, à Znaczy, że Jednak ukradł tapissés i Powinien zostać przez Sąd Skazany. Założeniem Jednak podstawowym jest brak winy – Sąd Musi znaleźć przekonujące argumenty, Żeby móc. PANA X oskarżyć. Jeśli je Znajdzie-à Znaczy, że odrzuca hipotezę zerową (tą o niewinności) na rzecz alternatywnej te (że Pan X jest Winny przestępstwa). Jeśli argumentów zabraknie, to (nawet Jeśli Sąd wciąż będzie podejrzewać, że Coś się w zachowaniu PANA X nie zgadza je że ta niewinność wcale nie jest zbyt pewna) nie ma podstaw do odrzucenia te zerowej. À wcale nie Znaczy, że Pan X nie ukradł diamentów. To tylko oznacza, że Sąd nie znalazł wystarczającego dowodu. Hipoteza alternatywna mówi o tym, że czekolady ważą Mniej niż 100 gramów (b, ę weryfikować hipotezę lewostronną). Hipoteza alternatywna (H1) – hipoteza przeciwstawna do weryfikowanej. Możemy ją zapisać na Trzy sposoby w zależności OD sformułowania badanego problemu: statystyczne Hipotezy à temat rzeka.

Żeby Go wyczerpać potrzeba Dużo więcej niż jednego artykułu na BlogU. ALE Mam nadzieję, że ten jeden Artykuł spowoduje, że będziecie o jeden krok bliżej do zrozumienia, o co w tym wszystkim chodzi. Hipotezą statystyczną H {displaystyle H ;} jest zdanie postaci θ (0) {displaystyle Theta in Theta _ {0}} gdzie Θ 0 ⊂ Θ {displaystyle Theta _ {0} sous-ensemble Theta} Koduje własność rozkładu, którą chcemy testować. Testy hipotez statytycznych à Takie postępowanie, które ma na celu odrzucenie lub nieodrzucenie Hipotezy. Testy dzielimy na paremetryczne oraz nieparametryczne (zgodności). Przykładami hipotez nieparametrycznych jest Postać rozkładu zmiennej Albo losowość próby.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.